" Czy wygrywasz, czy nie..."

Piłkarze Staru Starachowice w rozegranym w sobotę 21 listopada meczu w ramach zaległej 10 kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej przegrali w Ćmińsku z Grodem 2:0.
Star grał dobrze a momentami bardzo dobrze. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, zarówno Gród jak i Star mógł wpisać się na listę strzelców ale brakowało przysłowiowej korpki nad i.
Szczególnie boli niewykorzystana w pierwszej połowie sytuacja Arkadiusza Zięby, który był sam na sam z bramkarzem Grodu.Ta bramka na pewno inaczej ustawiła by mecz – powiedział po zakończeniu meczu kapitan Zielono Czarnych Marcin Chodniewicz.
Na drugą polowę meczu piłkarze Staru wyszli z jeszcze większą chęcią wywalczenia kompletu punktów. Większość czasu drugiej połowy meczu to zdecydowana przewaga Staru, i masa niewykorzystanych okazji podczas których kilka razy piłkarze Grodu wybijali piłkę z linii bramkowej.
Byłem pewny zwycięstwa bo dobrze się grało i niestety dostaliśmy pechowa bramkę. Piłka wrzucona mocno z boku boiska przeszła tak niefortunnie przez linie obrony i trafiła mnie.- dodał kapitan Staru. To był Gol samobójczy który podłamał drużynę. Cała drużyna pracuje na wynik ale niestety czasem padają takie bramki. To co należy oddać starachowickim piłkarzom to to ,że nie spuścili głowy po stracie bramki a grali do końca stawiając wszystko na szali, dążąc do bramki wyrównującej. Niestety po kolejnej próbie zespołu Star stracił drugą bramkę po kontrze gdyż atakował już całą drużyną i odkrył się.
Po meczu głos zabrał trener Artur Anduła : To była ciężka runda, przed która nie stawialiśmy sobie górnolotnych planów ale w trakcie kolejnych meczów cele zaczynały się krystalizować. Szkoda tego meczu i szkoda 3 pkt. Które bo były w naszym zasięgu. Miało być trzecie miejsce jest piąte ,walczymy dalej. Taka jest piłka. Czasami wychodzą takie mecze, że jest się lepszym a się przegrywa .Śledzimy poczynania Zarządu Klubu i mamy nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Przed nami czas na refleksje i podsumowanie a przede wszystkim czas na przygotowanie do następnej rundy.